SAKLIKENT CANYON

Kayadibi 48300 Seydikemer/Muğla Türkiye

Not Rated from 0 reviews
0/5
0% of guests recommend

Duration

9 Hours

Tour Type

Günlük Turlar

Group Size

20 persons

Location

Kalkan

Overview

          Saklıkent Milli Parkı: 6 Haziran 1996'da kurulan Saklıkent Milli Parkı, Türkiye'nin güneybatısındaki bir milli parktır. Milli park bir kanyon olup Muğla ili Seydikemer'de, Fethiye'ye 50 km uzaklıkta yer almaktadır. Kanyon, Antalya iline bağlı Kaş'a 5 km, Kalkan'a 35 km uzaklıktadır.

Kanyon 300 m (980 ft) derinliğinde ve 18 km (11 mil) uzunluğunda olup, dünyanın en derinlerinden biridir. Binlerce yıl boyunca akan suların kayaların aşınmasıyla oluşmuştur. Kış aylarında su seviyesi yükseldiğinden, ziyaretçiler kanyona yaz aylarında sadece daha derin kısımlardan girebilirler. Kanyonun 4 m'si (2,5 mil) Nisan ayından sonra yürünebilir, Toros Dağları'ndaki karın çoğu eridi ve Akdeniz'e giderken geçti. Saklıkent, Türkçe'de saklı şehir anlamına geliyor. 16 km'lik tam uzunluğu ancak profesyonel ekipman ve gelişmiş kanyon geçişi bilgisi ile keşfetmek mümkündür. Bazı macera merkezleri, bir gecede biwak kampı ve rappel için yaklaşık 30 şelale ile rehberli turlar sunar.

                                                    TUR HAKKINDA

Saklıkent kanyon turu Kalkan'da başlıyor önce xanthos antik kentine gidiyoruz, ikinci olarak öğle yemeğinden sonra yakapark'ta öğle yemeğine çıkıyoruz Saklıkent kanyonunu geziyoruz. ve ardından pataraya gidip en güzel gün batımını seyredeceğiz.                                                      

Travel Styles

Nature & Adventure

Tur Tarzı

yürüyüş

Tour Location

Kayadibi 48300 Seydikemer/Muğla Türkiye

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
No Review
You must log in to write review
from ₺200

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
from
₺200
0 Review