Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1 - TARAFLAR SATICI Unvan : K G B TURİZM EMLAK İNŞ TİC. LTD. ŞTİ. Vergi No : 484 199 8918 Adres : 

KALKAN MAHALLESİ  YALIBOYU SOKAK 7 NO:4 Kaş – Antalya 07960 Bundan böyle kısaca “Satıcı” veya “Kalkan Villaları” olarak anılacaktır. ALICI Unvan : T.C. Kimlik No. / Vergi No. : Adres : Telefon : E-posta : Bundan böyle kısaca “Alıcı” olarak anılacaktır. Alıcı ve Satıcı birlikte bundan böyle kısaca “Taraflar” ve ayrı ayrı “Taraf” olarak anılacaklardır.

Madde 2 - SÖZLEŞMENİN KONUSU ve KAPSAMI: İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (bundan böyle kısaca “Sözleşme” olarak anılacaktır) 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'ne uygun olarak düzenlenmiştir. Taraflar, Sözleşme tahtında 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'den kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler. Sözleşmenin konusunu; Alıcı'nın, Satıcı’ya ait [https://www.kalkanvillalari.com/] alan adlı web sitesinden (bundan böyle kısaca “web sitesi” olarak anılacaktır), Satıcı’nın sunulmasına aracılık ettiği veya doğrudan sunduğu konaklama hizmetinin yine web sitesinde belirtilen hüküm ve şartlar ile tarihlerde satın alınmasına yönelik elektronik olarak sipariş verdiği, Sözleşme’de belirtilen niteliklere sahip konaklama hizmetinin sunulması ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanması oluşturur.

Madde 3 – İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Alıcının ödeme yükümlülüğünde bulunan ve web sitesi üzerinden konaklama hizmetini satın almış olduğu konaklama yerinin ücreti, konaklama yerinin maliki ve/veya işleteni ve/veya aracısı adına yukarıda anılan ücretin tamamı Satıcı tarafından Alıcı’dan tahsil edilmektedir. Alıcı, web sitesi üzerinden seçmiş olduğu konaklama yerine ilişkin yukarıda anılan ücreti ödemekle almış olduğu konaklama hizmetinin (veya niteliğine göre kiralama) bedelini usulünce ve tam olarak ödemiş olacaktır. Satıcı, Alıcı açısından asli ve tek muhataptır.

- Villa kapasitesinin üstünde ek yatak talep edilmesi durumunda villanın uygunluğuna göre eklenecek yatak için ekstra ücret talep edilecektir.

- Villalarımızda 5 gece altı konaklamalarda ekstra temizlik ücreti tahsil edilecektir. ücret villanın kullanım alanı büyüklüğüne bağlı olarak, 250,00-TL. 300,00-TL.,350,00-TL. olarak değişiklik gösterecektir.

Madde 4 – HİZMETİN TESLİMİ VE TESLİM ŞEKLİ Sözleşme, Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanmakla yürürlüğe girmiş olup Alıcı'nın Satıcı'dan satın almış olduğu hizmetin Alıcı'ya teslim edilmesiyle (konaklama süresinin sona ermesi ile) ifa edilmiş olur. Satıcı, Alıcı'nın Websitesinde belirtmiş olduğu bilgileri doğrultusunda sadece konaklayacak olan kişi ve/veya kişilere hizmeti sunmak yükümlülüğü altındadır. Alıcı tarafından bilgi formalarında belirtilen kişiler haricinde kalacak herhangi bir üçüncü şahıs Satıcı tarafından kesinlikle hizmette faydalandırılmayacak ve ayrıca bu durumun tespiti halinde tüm yasal, Sözleşmesel ve cezai sorumluluk Alıcı’ya ait olacaktır


Madde 5 - ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ Alıcı, web sitesinde yer alan Sözleşme konusu konaklama hizmetinin temel nitelikleri, satış fiyatı, konaklama süreleri ve konaklama hizmetinin kullanımı, REZERVASYON & İPTAL & DEĞİŞİKLİK KOŞULLARI ve ödeme şekline ilişkin olarak Satıcı tarafından yüklenen ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Alıcı, Tüketici sıfatıyla talep ve şikayetlerini yukarıda yer alan Satıcı iletişim bilgilerine ve/veya web sitesinin sağladığı kanallarla Satıcı’ya ulaştırabilir. Alıcı, Sözleşmeyi ve Ön Bilgilendirme Formunu elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce Satıcı tarafından Alıcı’ya verilmesi gereken adres, konaklama hizmetine ait temel özellikler, konaklama hizmetinin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve rezervasyon koşulları, iptal & ücret iadesi & değişiklik koşullarına ilişkin bilgileri de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

Madde 6 – CAYMA HAKKI 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin madde 15/f.1,g hükmü uyarınca Satıcı tarafından sunulan konaklama hizmeti açısından cayma hakkının kullanılması mümkün değildir. Rezervasyon iptal & değişiklik işlemleri açısından web sitesinde yayımlanan Ön Bilgilendirme Formu ve Sözleşme’de belirtilen şartlar Taraflar arasında geçerlidir.

Madde 7 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ Satıcı, Sözleşme konusu konaklama hizmetinin ilgili mevzuatlara ve özellikle tüketici mevzuatına uygun olarak, websitesinde belirtildiği şekilde ve belirtilen özellikleri ile Alıcı'ya teslim edilmesinden sorumludur. Satıcı, mücbir sebepler veya olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu konuklama hizmetini hiç veya kısmen kullandıramaz ise, durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içinde Alıcı' ya bildirmekle yükümlüdür.

Madde 8 – REZERVASYON İPTAL VE DEĞİŞİKLİKLERİ & ÖN ÖDEME Alıcı tarafından web sitesinde belirtilen yöntemlerden herhangi birisi ile ön ödemenin Satıcı hesabına yapılmasıyla birlikte Alıcı tarafından seçilen ve yukarıda belirtilen konaklama yeri, tarih aralığı için Alıcı adına rezervasyon oluşturulmuş olacaktır. web sitesinde Satıcı tarafından belirtilen ön ödeme Satıcı hesabına geçmediği sürece Alıcı tarafından talep edilen rezervasyon Satıcı için

bağlayıcı değildir ve üçüncü kişilere satışı ve/veya rezervasyonu açıktır. Satıcı hesabına yapılan ön ödeme hiçbir koşulda iade edilmez. Ön ödeme, yukarıda belirtilen toplam KDV dahil ücretin %35’i oranındadır. Alıcı, yukarıda belirtilen rezervasyon tarih aralığının ilk gününe değin ve her halükarda konaklama hizmeti Alıcı’ya sunulmaya başlamadan öncesinde bakiye ücretin tamamını Satıcı hesabına veya nakden ödemekle yükümlüdür. Rezervasyon iptal veya değişiklik durumunda aşağıda belirtilen oranlarda yukarıda belirtilen toplam ücret üzerinden Alıcı, Satıcı hesabına ödeme yapmak ile yükümlüdür ve bu ücret hiçbir koşulda Alıcı’ya iade edilmez;

- Rezervasyon tarih aralığının ilk gününe 9 gün kala yapılan iptal ve değişiklikler için : Yukarıda belirtilen KDV dahil ücretin TAMAMI Satıcı hesabına ödenecektir. İade uygulanmaz.

- Rezervasyonun gerçekleşebilmesi için %35 lik ön ödemenin tahsil edilip konfirmasyon bilgileri kiracıya mail yolu ile iletilmektedir. Ödemenin gerçekleşmesi ile kiralayanın sözleşmedeki koşulları kabul etmiş olmaktadır.

- Rezervasyon tarihi değişikliği talep edilirse villanın uygunluğu durumunda yapılacak değişiklik için 250,00-TL. Rezervasyon değişim ücreti tahsil edilir.
- Rezervasyon tarih aralığının ilk gününe 10 gün ila 19 gün kala yapılan iptal ve değişiklikler için : Yukarıda belirtilen KDV dahil ücretin toplamda %75’i Satıcı hesabına ödenecektir. Yukarıda belirtilen KDV dahil ücretin tamamının rezervasyon anında ödenmiş olması halinde %25’i Alıcı hesabına iade olunur.
- Rezervasyon tarih aralığının ilk gününe 30 gün ila 20 gün kala yapılan iptal ve değişiklikler için : Yukarıda belirtilen KDV dahil ücretin toplamda %50’si Satıcı hesabına ödenecektir. Yukarıda belirtilen KDV dahil ücretin tamamının rezervasyon anında ödenmiş olması halinde %50’si Alıcı hesabına iade olunur.
- Villalarımızda konaklama talebi rezervasyon onay formu ile oluşmaktadır. Alıcı  rezervasyon onay formunu doldurup imzalı bir şekilde Kalkan Villaları Yönetimine elektronik ortamda iletir. Formda belirttiği kişi sayısının haricinde, yönetime bilgi vermeden kiraladığı villada misafir ağırlayamaz. Bu şekilde misafir kabulünde oluşabilecek yasal sorunlarda işletme sorumlu değildir.

-Muhafazakar villalarımızda dışardan görünmeme konusunda %100 garanti vermeyip %1lik sakınma payının olduğunu belirtip oluşabilecek olumsuzluklardan şirketimiz sorumlu değildir.
- Villalarımız mobilyalı ve elektronik eşyaları ile kiralanmaktadır. Villa girişinden önce villanın kullanım alanına göre 500,00- TL veya 750.00- TL hasar depozitosu tahsil edilecektir. Alıcı, villadan çıkış saatinden önce yönetime bilgilendirme yapmalıdır. Yönetimce yapılacak kontrolün ardından hasarsızlık durumunda hasar depozitosu iade edilecektir. Herhangi bir hasar tespit edilmesi durumunda demirbaş listesinde belirlenen ücret tutarında tahsilat yapılacaktır.

- Villalarımızın mutfak ekipmanları temiz ve kullanılır bir şekilde teslim edilir. Çıkışlarda bulaşık bırakılmaması gereklidir. Bulaşık bırakılması durumunda 150,00-TL. bulaşık temizlik ücreti tahsil edilir.

-Havuz ve bahçe bakımı için sabah 07:00-10:00 arası yetkili kişinin o alana girmesi gerekmektedir. bu saatlerde alıcıdan kaynaklı sebeplerle havuz bakımı yapılamaz ise sorumluluğu alıcıya aittir.

 

Madde 9 – ÜCRET Alıcı tarafından tercih edilen hizmetin fiyatı Sözleşme’de yer almakla beraber, rezervasyon sonrası Alıcı’ya gönderilen bilgilendirme maili içeriğinde mevcut olan fiyattır.
Madde 10 – Rezervasyon alan acentaların villada konaklayacak tüm misafirlerin bilgilerini almak zorunda olup form şeklinde ev sahibine bildirmelidir.
Madde 11 - UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ: Sözleşmenin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Alıcının Konaklama Hizmetini satın aldığı yerdeki ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 68'nci. Maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir. Sözleşme’den doğacak tüm uyuşmazlıkların Tarafların arasında çözümlenmesi açısından Kaş (Antalya) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
Madde 12 - TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI Alıcı'nın, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde Alıcı faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Alıcı'dan talep edebilir ve her koşulda Alıcı'nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Alıcı'nın borcu gecikmeli ifasından dolayı Satıcı'nın uğradığı tüm zarar ve ziyandan Alıcı sorumlu olacaktır.

Madde 13 – BİLDİRİMLER ve DELİL SÖZLEŞMESİ Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, mevzuatta sayılan zorunlu haller dışında, e-mail aracılığıyla yapılacaktır. Alıcı, Sözleşme'den doğabilecek ihtilaflarda Satıcı'nın resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 14 - TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİM ONAYI Alıcı, Kalkan Villaları'nın veya iştiraklerinin işletmekte olduğu markalar ve tedarikçileri ve işbirliği içerisinde olduğu kuruluşlara ilişkin hizmet, reklam, ilan, kampanya ve faaliyetleri hakkında; tarafına bilgilendirme yapılmasına ve kendisiyle 6563 Sayılı Kanun uyarınca ticari elektronik iletiler/sms vb. paylaşılmasına onay vermektedir. Alıcı, verdiği onayı iptal etmek isterse bu durumu Kalkan Villaları’nın işbu sözleşmede yer alan iletişim kanallarına bildirecek ve Kalkan Villaları bilgilendirmeyi sonlandıracaktır.

Madde 15 – YÜRÜRLÜK 14 (on dört) maddeden ibaret Sözleşme, Taraflarca okunarak, Alıcı tarafından Satıcı hesabına yukarıda anılan şekilde gerçekleştirilen ön ödeme tarihinde, Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve yürürlüğe girmiştir.